Najnowsze informacje ze świata nowych technologii. Nowinki z branży IT, telefonii cyfrowej oraz mediów.
Kategorie: Wszystkie | Gadżety | Internet | Media | Telefonia cyfrowa
RSS
piątek, 04 października 2013
Kolokacja

Każda firma wraz z rozwojem napotyka także pewne przeszkody, które generują nie tylko czas, ale równie często wymagają wysokich nakładów pieniężnych. Jednym z takich problemów jest konieczność posiadania własnego serwera internetowego, który nie tylko sam w sobie jest wydatkiem, ale także należy umieścić go w specjalnie przygotowanym dla niego pomieszczeniu o określonych parametrach. W takich wypadkach, aby oszczędzić sobie dodatkowej pracy najlepiej jest skorzystać z usług kolokacji.
Kolokacja - sposób na tanią serwerownię


Serwerownia, czyli pomieszczenie, w którym ustawiony jest serwer powinno być odpowiednio do tego przygotowane. Niestety wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi, ponieważ serwer musi być w ciągłym ruchu i wymaga różnego rodzaju zabezpieczeń. Pomieszczenie musi być klimatyzowane, aby utrzymać temperaturę na stałym poziomie, inaczej urządzenie mogłoby się przegrzać. Podłączenie do internetu wydaje się warunkiem koniecznym, jednak nie każdy wie, że jedno łącze to za mało. Serwery muszą mieć dostęp do kilku niezależnych łącz, aby w razie awarii pierwszego mogły korzystać z innego. W przypadku awarii prądu wymagane jest także zapasowe źródło zasilania, a już wymóg BHP stanowi instalacja przeciwpożarowa, najlepiej taka, która pozwoli na gaszenie nawet bez wyłączenia sprzętu. Nie trudno sobie wyobrazić ile pracy i pieniędzy pochłonęłoby więc tworzenie serwerowni. Jeśli firma nie jest zbyt duża i wymaga tylko jednego serwera inwestycja wydaje się zupełnie nieopłacalna. W takich chwilach kolokacja serwera, czyli wstawienie własnego serwera do serwerowni innej firmy zajmującej się tego typu usługami wydaje się najkorzystniejszym rozwiązaniem.


Serwer firmowy w dobrych rękach
Exea jest firmą, która wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów oferuje między innymi kolokacje serwerów w przystępnych cenach. Serwerownie wyposażone są we wszelkie możliwe zabezpieczenia najwyższej jakości, by urządzenia klientów mogły działać bez przerwy i na najwyższych obrotach. Posiadanie kilku łącz internetowych pozwala na nieprzerwaną pracę serwerów, a optymalne warunki środowiskowe utrzymywane w pomieszczeniach zapobiegają ich awariom. Kolokacja serwerów w firmie Exea posiada jeszcze jeden dodatkowy atut. Jest nim fakt, że urządzenia są pod ciągłą obserwacją specjalistów, którzy w przypadku jakiejkolwiek, najmniejszej nawet awarii natychmiast reagują. Doświadczeni administratorzy sieci wiedzą jak zadbać o sprawną i efektywną obsługę serwerów oraz dbają o nieprzerwany dostępu do internetu i ciągłość zasilania. Najważniejszą zaletą kolokacji dla każdej firmy korzystającej z tego typu usług jest nie tylko profesjonalna obsługa serwera, ale także niższy koszt utrzymania go, a co za tym idzie znaczna oszczędność środków.


Więcej informacji http://www.exea.pl/uslugi-data-center/

poniedziałek, 08 maja 2006
695 milionów - tyle ludzi korzysta z internetu
Z internetu korzysta co dziesiąty mieszkaniec globu - wynika z najnowszych danych. Raport, dotyczący liczby użytkowników sieci opublikowała amerykańska firma doradcza comScore. Eksperci twierdzą, że jest to pierwsze rzetelne tego typu badanie, uwzględniające cały świat. ComScore podaje, że w marcu tego roku łącznie internetu używało prawie 695 milionów ludzi. Prawie jedna czwarta światowych internautów to Amerykanie, na drugim miejscu są Chińczycy a za nimi Japończycy i Niemcy.

Jeśli chodzi o czas, spędzany w sieci, dane wyglądają zupełnie inaczej. Przodują mieszkańcy Izraela, którzy poświęcają na surfowanie 57 godzin tygodniowo. Za nimi są Finowie, mieszkańcy Korei Południowej i Holendrzy.

Największą popularnością cieszą się strony Microsoftu, serwisów Google i Yahoo. Co trzeci światowy internauta odwiedza elektroniczną aukcję eBay, co piąty wchodzi do sklepu internetowego Amazon a co szósty zaspokaja głód wiedzy w Wikipedii czyli najbardziej znanej na świecie internetowej encyklopedii.

Z badań serwisu NetTrack wynika natomiast, że w Polsce liczba użytkowników internetu sięga dziewięciu milionów, jest to 23 procent mieszkańców naszego kraju.

Pełen raport firmy comScore

Apple wzmacnia pozycję w Polsce.

Utrzymujące się od kilku lat wzmożone zainteresowanie produktami spod znaku Apple sprawiło, że firma - mimo iż obecnie odnosi największe sukcesy w segmencie rozrywkowym - ma szansę wzmocnić pozycję na rynku PC (także w Polsce).

Czy popularność iPodów i fakt, że w kilku polskich galeriach handlowych pojawiły się nowe salony sprzedaży Apple, zdołały wydobyć komputery Macintosh z niszy DTP w naszym kraju? Przedstawiciele SAD Apple IMC Poland - spółki, która od 15 lat zajmuje się dystrybucją produktów Apple w Polsce - przekonują, że rynkowa pozycja tej marki rośnie.

Czytaj więcej

Komórki w barwach Auchan?

 Już od dawien dawna rynek telefonii komórkowej elektryzowały informacje o rychłym nadejściu usług telefonii komórkowej promowanych i sprzedawanych w „barwach hipermarketów”.

Na razie tylko w Europie, na razie tylko we Francji, no i na razie tylko Auchan.

Francuski gigant podpisał umowę z firmą SFR, jednym z największych konkurentow France-Telecom. SFR wynajmie Auchan swoją sieć. Równolegle Auchan zaczyna tworzyć internetowy portal WAP, który będzie sprzedawał jego nowe usługi i produkty.
VoIP - bezpieczne narzędzie dla kryminalistów i terrorystów?
Rozrastający się rynek usług telefonii internetowej (VoIP) staje się coraz większym problemem nie tylko dla monopolistów pokroju TPSA, ale również dla wielu instytucji dbających o bezpieczeństwo swoich mieszkańców.

Kiedy Federalna Komisja Łączności (FCC) uznała, że przepisy z lat 90 umożliwiające FBI podsłuch komórek powinny obowiązywać również w przypadku rozmów przez Internet, w branży VoIP rozpętała się burza. Do walki o swobodę obywateli stanęli, w jednym szeregu – przedstawiciele spółek z branży nowych technologii oraz obrońcy praw człowiek, zarzucając FCC wcielanie w życie starych, niezgodnych z konstytucją zapisów.
Władze USA ripostując mówią, że ten rodzaj łączności może być "bezpieczną przystanią dla kryminalistów i terrorystów".

Więcej w portalu Gazeta.pl

 
1 , 2 , 3